Sepetim
0 ürünSepetiniz boş
Ürünleri Keşfet
Büyüt
Cores
8 core - 16 Threads
Frequency
2.60 - 3.40 GHz
Cache
20 MB
| Model | Dell Server CPU Intel Xeon E5-2650 v2 |
|---|---|
| Total Cores | 8 |
| Total Threads | 16 |
| Processor Base Frequency | 2.60 GHz |
| Max Turbo Frequency | 3.40 |
| Cache | 20 MB |
| TDP | 95 W |
| Bus Speed | 8 GT/s |
| Sockets Supported | FCLGA2011 |
| Lithography | 22 nm |
| Code Name | Products formerly Ivy Bridge EP |
| Memory Types | DDR3 800/1066/1333/1600/1866 |
| Max Memory Size | (dependent on memory type) 768 GB |
| Max CPU Configuration | 2 |
| PCI Express Revision | 3.0 |
| PCI Express Configurations | x4, x8, x16 |
| Intel® Turbo Boost Tech. | 2.0 |
| Intel® Hyper-Threading Tech. | Yes |
| Uyumlu Sunucular | Dell PowerEdge R620, R720, R720XD, T620, M620 |
| Teknik Döküman | ₺7.298,34 Benzer Ürünler |







