Sepetim
0 ürünSepetiniz boş
Ürünleri Keşfet
Büyüt
Cores
4 core - 4 Threads
Frequency
3.50 GHz
Cache
8 MB Intel® Smart Cache
| Model | Dell Server CPU Intel Xeon E3-1220 v6 |
|---|---|
| Total Cores | 4 |
| Total Threads | 4 |
| Processor Base Frequency | 3.00 GHz |
| Max Turbo Frequency | 3.50 |
| Cache | 8 MB Intel® Smart Cache |
| TDP | 72 W |
| Bus Speed | 8 GT/s |
| Sockets Supported | FCLGA1151 |
| Lithography | 14 nm |
| Code Name | Products formerly Kaby Lake |
| Memory Types | DDR4-2400, DDR3L-1866 |
| Max Memory Size | (dependent on memory type) 64 GB |
| Max CPU Configuration | 1 |
| PCI Express Revision | 3.0 |
| PCI Express Configurations | 1x16, 2x8, 1x8+2x4 |
| Intel® Turbo Boost Tech. | 2.0 |
| Intel® Hyper-Threading Tech. | No |
| Uyumlu Sunucular | Dell PowerEdge R230 R330 Dell Precision T3420 3620 Dell Storage NX430 |
| Teknik Döküman | Benzer Ürünler |







