Sepetim
0 ürünSepetiniz boş
Ürünleri Keşfet
Büyüt
Cores
4 core - 8 Threads
Frequency
3.50 - 3.90 GHz
Cache
8 MB Intel® Smart Cache
| Model | Dell Server CPU Intel Xeon E3-1246 v3 |
|---|---|
| Total Cores | 4 |
| Total Threads | 8 |
| Processor Base Frequency | 3.50 GHz |
| Max Turbo Frequency | 3.90 |
| Cache | 8 MB Intel® Smart Cache |
| TDP | 84 W |
| Bus Speed | 5 GT/s |
| Sockets Supported | FCLGA1150 |
| Lithography | 22 nm |
| Code Name | Products formerly Haswell |
| Memory Types | DDR3 and DDR3L 1333/1600 at 1.5V |
| Max Memory Size | (dependent on memory type) 32 GB |
| Max CPU Configuration | 1 |
| PCI Express Revision | 3.0 |
| PCI Express Configurations | 1x16, 2x8, 1x8+2x4 |
| Intel® Turbo Boost Tech. | 2.0 |
| Intel® Hyper-Threading Tech. | Yes |
| Uyumlu Sunucular | |
| Teknik Döküman | Benzer Ürünler |







