Sepetim
0 ürünSepetiniz boş
Ürünleri Keşfet
Büyüt
Cores
10 core - 20 Threads
Frequency
2.30 - 3.00 GHz
Cache
25 MB Intel® Smart Cache
| Model | Dell Server CPU Intel Xeon E5-2650 v3 |
|---|---|
| Total Cores | 10 |
| Total Threads | 20 |
| Processor Base Frequency | 2.30 GHz |
| Max Turbo Frequency | 3.00 GHz |
| Cache | 25 MB Intel® Smart Cache |
| TDP | 105 W |
| Bus Speed | 9.6 GT/s |
| Sockets Supported | FCLGA2011 |
| Lithography | 22 nm |
| Code Name | Products formerly Haswell |
| Memory Types | DDR4 1600/1866/2133 |
| Max Memory Size | (dependent on memory type) 768 GB |
| Max CPU Configuration | 2 |
| PCI Express Revision | 3.0 |
| PCI Express Configurations | x4, x8, x16 |
| Intel® Turbo Boost Tech. | 2.0 |
| Intel® Hyper-Threading Tech. | Yes |
| Uyumlu Sunucular | Dell PowerEdge R430, R530, R530XD, R630, R730, R730XD, T430, T630, M630, C4130, C6320, FC430, FC630 |
| Teknik Döküman | Benzer Ürünler |







